Archiv

Akce pro děti

Fotka uživatele OS Číčo.

Sportovní dětský den 2016

V tomto roce připadla u nás v Číčovicích oslava Mezinárodního dne dětí na sobotu 4. června, kterou uspořádalo Občanské sdružení Číčo za finanční podpory Mikroregionu Údolí Lidického potoka, Obecního úřadu Číčovice, Autodopravy J. Pavlíka, Farmy Čičovice, Honebního společenstva Číčovice a rodičů.
Pro děti bylo připraveno odpoledne naplněné mnoha soutěžemi, kde mohly předvést svou zručnost, rychlost, ale i kreativitu. Čekala je stanoviště léty prověřená, jako jsou skok v pytli, jízda zručnosti, ovšem zpestření přišlo v podobě nových jako např. trhání hrušek a jablíček, kde vleže musely nohama utrhnout zavěšený balónek. Velkým tahákem však bylo stanoviště, které si pro děti připravil Sbor dobrovolných hasičů Středokluky, neboť se nikomu z nás nepoštěstí každý den mířit hadicí na terč či překonávat stěnu jako opravdový hasič. Za splnění každého úkolu si naši malí soutěžící odnesli sladkost nebo drobnou věcnou odměnu. Pro děti jsme též zajistili malování na obličej.
Letos jsme si připravili soutěž i pro rodiče. Oceňujeme odvahu šesti párů, které se přihlásily a vykonaly krkolomnou jízdu na kolečku ztíženou plněním úkolů jako např. sníst jahody se šlehačkou a na dalším stanovišti zapít tuto dobrotu pivem.
V závěru veselého odpoledne došlo k předání hlavních cen určených dětem, které se mohou těšit dle rozdělení na věkové kategorie z poníka, vláčku, panenky, hasičské sady, stavebnice, sady na tvoření náramků či digitální hry. Soutěžící rodiče však také nepřišli zkrátka, za první místo si mohou doma pochutnat na pražské šunce, druzí na loveckém salámu a třetí na lahvi šampaňského. Poté došlo i na každoroční opékání vuřtů.
Závěrem bych chtěla za nás za všechny poděkovat všem dobrovolníkům i SDH Středokluky, bez jejichž velké pomoci by se nám nepodařilo vzhledem k rekordnímu počtu 55 přihlášených dětí, aby tato akce proběhla hladce a všichni zúčastnění si ji maximálně užili.

                                                                  Jana Skuhravá

Kouzelný karneval 2016

V sobotu 13. února uspořádalo Občanské sdružení Číčo za finanční podpory Obecního úřadu Číčovice a rodičů karneval pro děti. Na sál restaurace U Václava se postupně sešlo 31 rozličných masek. Postrašit nás přišla čertice, obávat jsme se mohli kouzel černokněžníka a čarodějnice, ale i síly gladiátorů a filmového Hulka, kdyby ovšem bylo třeba, jistě by zasáhl s první pomocí přítomný lékař, nebo tou poslední pirát s pirátkou. Též jsme se ocitli v Ledovém království, kdy nás navštívila princezna Elsa s Annou, ze severu přicestovali i Vikingové.
Tento rok jsme si pro děti připravili překvapení v podobě vystoupení kouzelníka pana Radima Šocha. Děti se usadily na židle a staly se žáky malé kouzelnické školy, kdy pomáhaly s kouzly, aby se povedla. Jak děti, tak dospělí se skvěle bavili a jistě mnoho z nich přemýšlí nad provedením kouzel. I mě by velmi zajímalo, jak z roztrhaného proužku papíru vznikl opět proužek celý či jak se stala z jedné dívky doslova pumpa, z které tekla voda.
Po skončení vystoupení se mohly děti vyřádit na parketu, v závěru doslova kouzelného odpoledne byly vyhlášeny tři nejoriginálnější masky. Diplom získala myška Minnie za I. kategorii a za II. a III. kategorii Karkulka s myslivcem a nezbytným doplňkem vlkem. Následovala oblíbená tombola, z které si odnesl odměnu každý.
Velmi nás potěšila hojná účast a také nápaditost ve volbě masek. Doufáme, že se tedy v tak hojném počtu sejdeme i v příštím roce.

Jana Skuhravá