Archiv

Akce pro dospělé

Číčovický maškarní bál 2015

I tento rok Občanské sdružení Číčo uspořádalo Číčovický maškarní bál pro dospělé za finanční podpory Mikroregionu Údolí Lidického potoka. V sobotu 14. listopadu úderem osmé hodiny se počaly scházet na sále místní restaurace U Václava různé pohádkové či filmové postavy, povolání a silné zastoupení zde měla návštěva Skotů ve slušivých kiltech, ale konkurenci jim tvořila skupina A club, jež nás i letos překvapila nápaditými kostýmy představujícími zástupce různých národů. Maskovaní i nemaskovaní návštěvníci se mohli do sytosti vyřádit na tanečním parketu, poté vydechnout při dvou soutěžích, za něž výherci obdrželi chutné odměny. Vrcholem večera byla volba tří nejoriginálnějších masek, které přítomní mezi sebou volili. Na třetí místo dolétli tři kosmonauti z NASA, druhé místo obsadili Křemílek s Vochomůrkou a první tři žlutí mimoni. Odměnou jim byly dorty.
Rádi bychom poděkovali všem, kteří nás svou návštěvou přišli podpořit, a snad i příští rok opět na shledanou.

Jana Skuhravá

Maškarní bál 2014

Číčovický maškarní bál 2014

I letos uspořádalo Občanské sdružení Číčo maškarní bál pro dospělé. 25. října se sešlo na sále restaurace U Václava třicet tři rozlišných masek, což je nejvyšší počet masek za pětiletou historii pořádání této akce. Zavítala k nám různá povolání od uklízeček přes servírku po stavebního dělníka, dále se o přízeň ucházely pohádkové bytosti jako černokněžník, bílé paní, maková panenka či pirátka. Z dávné historie si odskočil rytíř, z nedávné minulosti členka hnutí hippies a dvě stylově sladěné dámy ze 60. let. Dorazila i návštěva ze zahraničí v podobě Skota v sukni, indiána či cowboy ladies. Večerem nás provázela „punková“ kapela A club, kterou po půlnoci vystřídal Fernetový opar.

Všichni přítomní v maskách i v civilu se přišli bavit, což je i naším cílem. Proto jsme připravili pro zpříjemnění večera i několik soutěží. Nejprve proběhla soutěž v pojídání slaných tyčinek bez pomoci rukou a dále též jedna taneční soutěž, výherci si odnesli chutnou odměnu. Vrcholem večera však bylo vyhlášení tří nejoriginálnějších masek. Pro první místo opustila bohaté anglické pastviny ovečka Shaun, na druhé místo si celý večer brousil zuby vlk s Červenou karkulkou a třetí místo muselo stačit jedinečnému králi Jelimánovi. Tyto tři  masky si odnesly krásné dorty.

Velmi jsme si bál užívali a obdivovali jsme nápaditost při vymýšlení přítomných masek. Věříme, že si tento večer vychutnali i ostatní a zachovají nám přízeň i příští rok.

                                                                                                                                                                                                               Jana Skuhravá

Rozloučení s prázdninami 2012

Občanské sdružení Číčo na závěr letošních prázdnin připravilo dvě akce, aby se obyvatelé Číčovic s nimi mohli rozloučit.

Nejprve se mohli dospělí pobavit 31. srpna na Pyžamové párty, která se odehrála v komornějším duchu, ale přesto si ji všichni přítomní užili. Zatančili si v pyžamech, ale též si zasoutěžili. Nejprve při tanci se židlemi, za což si vítěz odnesl salám, poté při párovém tanci s balonky, vítězný pár za odměnu získal láhev sektu.

Druhý den se v odpoledních hodinách konal za podpory rodičů a Obecního úřadu Číčovice dětský karneval, jehož se účastnilo mnoho pěkných masek. Děti si zatančily, zasoutěžily v pojídání slaných tyčinek bez pomoci rukou, v tanci pod tyčí a přenášení rýže na lžíci. Všichni se velmi nasmáli a odměnou jim byly sladkosti. Ovšem vrcholem odpoledne se stalo losování lístků, každé dítě dostalo jeden lísteček při příchodu a za něj si odneslo hračku. Ještě nás čekalo vyhlášení nejoriginálnějších masek, v I. kategorii si diplom odnesla beruška Klárka, v II. kategorii mumie Vašek a v III. kategorii faraon Véna. Dle reakcí dětí i rodičů se jim akce velmi líbila, a tak se můžeme těšit, že se v příštím roce sejdeme ještě v hojnějším počtu.

Jana Plechingerová